Jean-Michel Jacquemin-Raffestin

« On peut tromper tout le monde pendant un certain temps et certains pour toujours, mais on ne peut pas tromper tout le monde éternellement. » Abraham Lincoln

Чорнобиль – Tchernobyl – Chornobyl   Czarnobyla

Tschernobyl – Ciernobil – Чернобыль  –  Chernobyl

Fukushima - 福島 - Фукусима - Fukishima

 « Une erreur n’est pas une vérité parce qu’elle est partagée par beaucoup de gens. Tout comme une vérité n’est pas fausse parce qu’elle est émise par un seul individu. » Gandhi

Чорнобиль: сховайте цю хмару

Чорнобиль: сховайте цю хмару, на яку я був би не здатний дивитися

 

Весна 2006 року знову викликає в нашій пам‘яті трагічну аварію в Чорнобилі 26 квітня 1986 року та спонукає французів поставити собі запитання щодо зростаючої кількості непояснимих захворювань на рак, які зачепають віднині все більше родин. Серед цих двох часових панорам украдається понура радіоактивна хмара, що проходила над Францією. Всупереч тодішній інформації, на кордоні її не зупинила лінія Мажіно екосистем, що захищають нашу территорію.

Жан-Мішель Жакмен-Раффстен, експерт з даної проблематики та автор трьох рабіт з цієї теми, які мали успіх, вже понад 10 років провадить розслідування з «Чорнобильської справи» та її наслідків у медично-санітарній та екологічній сферах, що зачепляють нашу країну від туманів Півночі до сонця Острова Краси*. 

Плутоній біля брам Парижа... Цезій, накриваючий улоговини Эльзасу, гірський масив Вогезів, лісові зарості Корсики, правдиві цифри ядерних опадів, дезінформація засобів масової інформації, зникнення звітів, фальсифікування комісій з розслідування, дійсні наслідки зараження повітря, води, фауни та флори – ось лише декілька з головних складових частин цього „інвентарного опису”, опрацьованого автором даної роботи, з використанням, на підтвердження, раритетних або неопублікованих документів. Частка цих відомостей, надана Мадридському конгресу у вересні 1986 року, не спромоглася тоді подолати кордон, дійти до французьких засобів масової інформації. 

Мужня, захоплююча книга, яка живиться з практично вичерпного дослідження наслідків лицемірної та згубної очікувальної політики паралізованої адміністрації. Подібно до цунамі, вона повалює брехливі вигадки з державних міркувань, спромогаючись свідчити з тією метою, щоб демократія дійсно утілилися у справі вчасного інформування. 

_______________

* Корсика